Takim me perkthyesen Aida Baro.

Takim me perkthyesen Aida Baro.

Ne ambjentet e Universitetit Qiriazi u perkujtua 27 janari, dita nderkombetare ne kujtim te viktima te Holokaustit. Eksperienca e shkrimtarit te mbijetuar Italo-Hebre Primo Levi erdhi ne klubin e librit “Qiriazi” nepermjet “Armepushimi” i perkthyer mjeshterisht nga Aida Baro, liber me te cilin fitoi cmimin kombetar te perkthimit ne vitin 2017. Perkthyesja rrefeu sfidat e përkthimit te nje libri ëmblëme si “Armëpushimi” si dhe u pergjigj pyetjeve te studenteve te interesuar. Ky takim u moderua nga Liridon Mulaj.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *