Presidenti dhe Adminstratori i Universitetit “Qiriazi”, me daten 7 dhe 8 Shkurt, zhvilluan disa takime te rendesishme ne Itali.

Presidenti dhe Adminstratori i Universitetit “Qiriazi”, me daten 7 dhe 8 Shkurt, zhvilluan disa takime te rendesishme; Me autoritetet e Provinces se Trentos, me Ministrin e Ekonomisë, Kerkimit dhe Punës të Provinces se Trentos Zoti Achille Spinelli; Me Universitetin e Trentos; Me dy shkolla e larte profesionale dy vjeçare ne fushen e Hoteleri – Turizmit ne Roncegno dhe Kujdesit Shendetesor dhe Sociale ne Rovereta. Keto dy programe studime do te zhvillohen per vitin akademik 2019-2020. Takime te tjera u zhvilluan edhe me perfaqesues te Agjensise Trentino per Ballkanin, Agjensia për Familjen, Confindustria TN, FBK, UNITN dhe Bauer SPA. @ Trento, Italy @ Trento, Italy.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *